Jak zainstalować Windows 11 bez konta Microsoft

Odłączamy kabel internetowy i zaczynamy instalacje Windows 11.Jak pojawi się ekran „połączymy Cię z siecią” wciskamy klawisze Shift+F10 Otworzy się okno wiersza polecenia. W oknie wiersza polecenia wpisujemy OOBE\BYPASSNRO i naciskamy ENTER, komputer zostanie uruchomiony ponownie. Po ponownym uruchomieniu przechodzimy do instalacji. Jak dotrzemy do okna „połączymy Cię z siecią” Dowiedz się więcej…

Framework .NET będzie aktualizowany niezależnie od Windowsa 10. Zmiany już w październiku

Microsoft zmienia sposób, w jaki framework .NET będzie otrzymywać aktualizacje. Począwszy od październikowej aktualizacji Windowsa 10, oprogramowanie będzie zyskiwać nowe łatki i funkcje w ramach zbiorczych aktualizacji przygotowanych specjalnie z myślą o frameworku, niezależnie od aktualizacji zbiorczych dla systemu. Taki podział da twórcom .NET szansę wydawania nowości w taki sposób, by te były łatwiejsze do przyjęcia na przykład przez administratorów.

(więcej…)

Windows 10 jest coraz lepszy, ale przed aktualizacją w październiku wciąż jest co poprawiać

Testerzy Windowsa 10 pozostający w tak zwanym szybkim pierścieniu aktualizacji, mogą już sprawdzać stabilność działania kolejnego wydania systemu. Insiderzy otrzymali dostęp do kompilacji 17763, która jest kolejnym krokiem przybliżającym wszystkich do wydania stabilnej wersji październikowej aktualizacji, która wewnętrznie wciąż funkcjonuje także pod nazwą Redstone 5. Testerzy na tej gałęzi od dawna nie otrzymują już do sprawdzania nowości, a jedynie gotowe wersje systemu, w którym poprawiane są tylko błędy.

(więcej…)